Magyar nyelv és irodalom

Nyomtatás

2019-20-as tanév
Rég várt siker az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjén Gyulán

Harmincegyedik alkalommal szervezte meg az Erkel Ferenc Gimnázium a Gyulai Tankerületi Központ segítségével az Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny Kárpát-medencei döntőjét 2020. február 27. és 29. között.implom

112 versenyző mérte össze tudását. A döntőbe jutott diákok decemberben saját iskolájukban nyerték meg a helyesírási versenyt, majd a megyei döntőkön is első, ill. második helyezést értek el, így juthattak a Kárpát-medencei döntőbe.

A gyulai verseny 4 kategóriában zajlott: gimnazisták, szakgimnazisták, szakközépiskolások és határon túliak versengtek egymással. Először tollbamondást írtak a résztvevők, majd helyesírási feladatlapot kellett kitölteniük. A színvonalra jellemző, hogy a diákok között 59-en az elérhető pontok több mint 90 %-át szerezték meg; a legjobb teljesítmény 98%-os volt.

Iskolánkat a szakgimnáziumi kategóriában Gyovai Dániel és Németh Csaba 11. C osztályos tanulók képviselték.

Gyovai Dániel a 3. helyen végzett, tehát díjazásban is részesült.implom Gyula 2020

Németh Csaba is szép eredménnyel zárta a versenyt.

Felkészítő tanáruk, Widder László is könyvjutalomban részesült.

SZÍVBŐL GRATULÁLUNK MINDANNYIUKNAK!"

 
Újabb szép eredmények az Implom József Középiskolai Helyesírási Versenyen!

A verseny célja: Az anyanyelv mint nemzeti értékünk iránti tisztelet, a tudatos nyelvhasználat iránti igény, a tanulók és a széles közvélemény nyelvi érzékenységének fokozása. Fogja össze a magyar nyelvet beszélő fiatalokat, hiszen mi egy nyelven gondolkodunk: legfontosabb feladatunk az identitás, az egymáshoz tartozás erősítése. A versenyen a Magyar Nyelvtudományi Társaság szakmai irányítása érvényesül.

A háromfordulós verseny 2. (budapesti) fordulójánimplom

szakgimnázimi kategóriában:

  1.   Németh Csaba 11.C
  2.   Gyovai Dániel 11.C

szakközépiskolai kategóriában:

  1.   Vági Vilmos 3/11.H

Az elért eremények alapján mindhárom tanulónk képviselheti iskolánkat a gyulai országos és Kárpát-medencei döntőn. (Felkészítő tanáruk: Widder László) GRATULÁLUNK MINDEGYIKÜKNEK.

Az "Édes anyanyelvünk" nyelvhasználati verseny országos,

 Kárpát-medencei döntőjébe jutott

 Varga Gergő 11.C osztályos tanulónk.

Erre 2019. október 17-20. között kerül sor Sátoraljaújhelyen. (Felkészítő tanára: Widder László)

Sok sikert kívánunk neki!

2019.10.11.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Iskolánkat a

Kazinczy Ferencről elnevezett 

Szép kiejtési verseny budapesti fordulóján 

Bányi Balázs (9.G)

és Gyovai Dániel (9.C/kny)

képviselte.

Gyovai Dániel

az országos döntőbe jutott. 

Gratulálunk! 

Köszönjük! J

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Az Implom József középiskolai helyesírási verseny budapesti fordulóján iskolánkból két tanuló vett részt az alábbi eredménnyel:

Fónad Alexandra  1/9.H     3. hely a szakiskolások között   ( így ő részt vehet a gyulai országos döntőn)   (felkészítő tanára: Kovács Éva)

Jóna Sándor  13.D   4. hely a szakközépiskolások között  /felkészítő tanára: Widder László/

 Szívből gratulálunk mindannyiuknak!!!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az idei iskolai Kazinczy-verseny végeredménye

 

      I. Horváth Richárd             13.C

      II. Pelyvás Máté                13.D

      III. Schlossinger Dániel       9.A,   Sági Márton     9.C/kny

      IV. Rácz Frank                   9.F

      V. Mészáros Dávid           13.D

      VI. Lajos Máté                  9.F

A további hat versenyzőnek (1 fő – 9.A, 1 fő – 9.C/kny, 1 fő – 9.F, 3 fő – 13.D) is szívből gratulálunk. 

Iskolánkat a budapesti fordulón az első két helyezett képviseli.

 

Jövőre Veletek (és másokkal is) Ugyanitt!!!                             RENDEZŐSÉG

 

Perjés Krisztián

10.F osztályos tanuló

a Babits Mihály Gimnázium szavalóversenyén

az I. helyen végzett

 

Felkészítő tanár: Barta Ilona

 Köszönjük szépen!

 Gratulálunk! J

2014/15-ös tanév

Iskolánk büszkesége Ókéri Márk, aki az iskolai, kerületi,
észak-pesti szavalóversenyeken mindig előkelő helyen végez.

 

Eredményei a 2014/15-ös tanévben:

-          Babits Mihály Gimnázium szavalóversenye: 3. helyezés

-          Kozma Lajos Faipari Szakközépiskola szavalóversenye: 2. helyezés

-          Könyves Kálmán Gimnázium szavalóversenye: 1. helyezés

-          UMSZKI Hatágú síp szavalóversenye: 3. helyezés

Felkészítő tanár: Kovács Éva

Köszönjük szépen!

 Gratulálunk! J

Csorba Marcell szakiskolai tanulónk részt vett az Implom József Helyesírási verseny gyulai országos döntőjében, ahol 6. helyezést ért el.

 Felkészítő tanára: Widder László


2013/14-es tanév

Csorba Marcell szakiskolai tanulónk részt vett az Implom József Helyesírási verseny gyulai országos döntőjében, ahol 7. helyezést ért el.
 Felkészítő tanára: Widder László

2012/13-as tanév

Országos versenyek:

Az Édes Anyanyelvünk verseny országos döntőjébe jutott: Berecz Szilvia (12.C) és Gerőfy Márton (11.B).

Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjébe jutott: Németh Eszter (13.D) és Farkas Csaba (1/9.G).

A Kazinczy-verseny országos döntőjébe jutott: Horváth Richárd (10.C), és különdíjban részesült.


2011/12-es tanév


Országos versenyek:

-          „Édes anyanyelvünk” verseny

országos döntő: Berecz Szilvia

-          Implom József helyesírási verseny

országos döntő: Németh Eszter

-          Kazinczy-verseny

országos döntő: Németh Eszter


2010/11-es tanév

Országos versenyek:

-          „Édes anyanyelvünk” verseny országos döntő: Berecz Szilvia

-          Implom József helyesírási verseny országos döntő: Németh Eszter

-          Kazinczy-verseny országos döntő: Szopkó Ágnes Lujza

Tantárgyunkban évente három országos versenyt rendeznek, az idei 2009/10-es tanévben mindháromban országos döntőbe jutottunk.

 

Az „Édes anyanyelvünk” verseny országos döntőjébe jutott Berecz Szilvia 10.C (felkészítő tanár: Kovács Éva).

Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjébe jutott Németh Eszter 11.D (felkészítő tanár: Szabó Viktória és Barta Ilona).

A Kazinczy-verseny országos döntőjébe jutott Szopkó Ágnes Lujza 11.D (felkészítő tanár: Barta Ilona, Braun Éva, Seres József). 

 

A Babits Mihály Gimnázium szavalóversenyén Fedor Tibor képviselte iskolánkat (felkészítő tanár: Barta Ilona)

 

A kerületi népdaléneklési versenyen és népdaléneklési gálán részt vettünk, ill. veszünk (Prófusz Magdolna).

 

A Károlyi István Gimnázium rajzversenyén elért eredményeink (Szepesiné Bercsényi Éva):

 

9. évfolyam:

III. helyezés Farkas Viktor 9. C

10. évfolyam:

I. helyezés Bódis Katalin 10. E

III. helyezés Simon Dávid 10. E

11. évfolyam:

II. helyezés Csillag Dániel II. C

III. helyezés Udvarhelyi Zoltán II. A

 

Iskolai versenyeink legjobbjai:

 

-„Jeles napok” vetélkedősorozat (nagy siker, 20 osztály részvétele; Barta Ilona, Varga Anikó)

 

1.11. D osztály (o.f.: Szabó Viktória)

2.13. F osztály (o.f.: Bischofné Pap Éva)

3.13. D osztály (o.f.: Pozsár Mária)

 

-Implom József helyesírási verseny iskolai fordulója (Widder László, Varga Anikó)

1.Németh Eszter 11. D (Szabó Viktória, Barta Ilona)

2.Csillag Dániel 11. C (Varga Anikó)

3.Pölhössy Norbert 12. D (Szabó Viktória)

-Kazinczy-verseny iskolai fordulója (Braun Éva)

1. Szopkó Ágnes Lujza 11. D (Barta Ilona)

2. Kovács Olivér 11. F (Kasza Gyuláné)

3. Bíró Norbert 12. C (Borhy Tibor)

 

-Iskolai versíró verseny (Varga Anikó, Braun Éva, Sebők Emőke, Ostorics Lászlóné, Widder László)

 1.Szíves Márton 2/14.A  és  Biró Dávid12.D

2.Léhárt Gergely 12.F

 

- „A magyar nyelv hete” rendezvénysorozat (Pozsár Mária)

Ennek részeként volt: rajzverseny (Szepesiné Bercsényi Éva) fordítóverseny (Pozsár Mária, Varga Ilona, Seres József), játékos csapatverseny

 

 Rajzverseny (Szepesiné Bercsényi Éva):

1. Farkas Viktor9. C

2. Garai Péter10. B

3. Fehér András9. F

 Fordítóverseny:  

 Német nyelv

 1. Németh Kristóf13. F

2. Csippán Árpád 13. F

3. Martienssen Dominique9. F

 Angol nyelv

 1. Benedek Dávid 13. D és Gergely Dávid 13. D

3. Czap Balázs 10. D

 Csapatverseny:

 

1. hely: 11. D (: Gacsályi Balázs, Kapocs Zoltán, Németh Eszter, Szalay Örs és Szopkó Ágnes Lujza;

magyartanár: Szabó Viktória és Barta Ilona)

 

2. hely: 12. C (magyartanár: Borhy Tibor) és 13. D

(magyartanár: Pozsár Mária)