Magyar nyelv és irodalom

Iskolánkat a

Kazinczy Ferencről elnevezett 

Szép kiejtési verseny

budapesti fordulóján 

Bányi Balázs (9.G)

és Gyovai Dániel (9.C/kny)

képviselte.

Gyovai Dániel

az országos döntőbe jutott. 

Gratulálunk! 

Köszönjük! J

 

Az Implom József középiskolai helyesírási verseny budapesti fordulóján iskolánkból két tanuló vett részt az alábbi eredménnyel:

Fónad Alexandra  1/9.H     3. hely a szakiskolások között   ( így ő részt vehet a gyulai országos döntőn)   /fölkészítő tanára: Kovács Éva/

Jóna Sándor  13.D   4. hely a szakközépiskolások között  /fölkészítő tanára: Widder László/

 Szívből gratulálunk mindannyiuknak!!!

 

Az idei iskolai Kazinczy-verseny végeredménye

 

I.                 Horváth Richárd           13.C

II.              Pelyvás Máté                13.D

III.          Schlossinger Dániel       9.A,       Sági Márton     9.C/kny

IV.             Rácz Frank                      9.F

V.                Mészáros Dávid           13.D

VI.             Lajos Máté                      9.F

A további hat versenyzőnek (1 fő – 9.A, 1 fő – 9.C/kny, 1 fő – 9.F, 3 fő – 13.D) is szívből gratulálunk. 

Iskolánkat a budapesti fordulón az első két helyezett képviseli.

 

Jövőre Veletek (és másokkal is) Ugyanitt!!!                             RENDEZŐSÉG

 

Perjés Krisztián

10.F osztályos tanuló

a Babits Mihály Gimnázium szavalóversenyén

az I. helyen végzett

 

 

Felkészítő tanár: Barta Ilona

 Köszönjük szépen!

 Gratulálunk! J

 

2014/15-ös tanév

Iskolánk büszkesége Ókéri Márk, aki az iskolai, kerületi,
észak-pesti szavalóversenyeken mindig előkelő helyen végez.

  

Eredményei a 2014/15-ös tanévben:

-          Babits Mihály Gimnázium szavalóversenye: 3. helyezés

-          Kozma Lajos Faipari Szakközépiskola szavalóversenye: 2. helyezés

-          Könyves Kálmán Gimnázium szavalóversenye: 1. helyezés

-          UMSZKI Hatágú síp szavalóversenye: 3. helyezés

Felkészítő tanár: Kovács Éva

Köszönjük szépen!

 Gratulálunk! J

 

Csorba Marcell szakiskolai tanulónk részt vett az Implom József Helyesírási verseny gyulai országos döntőjében, ahol 6. helyezést ért el.

 Felkészítő tanára: Widder László


2013/14-es tanév

Csorba Marcell szakiskolai tanulónk részt vett az Implom József Helyesírási verseny gyulai országos döntőjében, ahol 7. helyezést ért el.
 Felkészítő tanára: Widder László

2012/13-as tanév

Országos versenyek:

Az Édes Anyanyelvünk verseny országos döntőjébe jutott: Berecz Szilvia (12.C) és Gerőfy Márton (11.B).

Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjébe jutott: Németh Eszter (13.D) és Farkas Csaba (1/9.G).

A Kazinczy-verseny országos döntőjébe jutott: Horváth Richárd (10.C), és különdíjban részesült.


2011/12-es tanév


Országos versenyek:

-          „Édes anyanyelvünk” verseny

országos döntő: Berecz Szilvia

 

-          Implom József helyesírási verseny

országos döntő: Németh Eszter

 

-          Kazinczy-verseny

országos döntő: Németh Eszter


2010/11-es tanév

Országos versenyek:

-          „Édes anyanyelvünk” verseny országos döntő: Berecz Szilvia

 

-          Implom József helyesírási verseny országos döntő: Németh Eszter

 

-          Kazinczy-verseny országos döntő: Szopkó Ágnes Lujza

 

 

Tantárgyunkban évente három országos versenyt rendeznek, az idei 2009/10-es tanévben mindháromban országos döntőbe jutottunk.

 

Az „Édes anyanyelvünk” verseny országos döntőjébe jutott Berecz Szilvia 10.C (felkészítő tanár: Kovács Éva).

Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjébe jutott Németh Eszter 11.D (felkészítő tanár: Szabó Viktória és Barta Ilona).

A Kazinczy-verseny országos döntőjébe jutott Szopkó Ágnes Lujza 11.D (felkészítő tanár: Barta Ilona, Braun Éva, Seres József). 

 

A Babits Mihály Gimnázium szavalóversenyén Fedor Tibor képviselte iskolánkat (felkészítő tanár: Barta Ilona)

 

A kerületi népdaléneklési versenyen és népdaléneklési gálán részt vettünk, ill. veszünk (Prófusz Magdolna).

 

A Károlyi István Gimnázium rajzversenyén elért eredményeink (Szepesiné Bercsényi Éva):

 

9. évfolyam:

III. helyezés Farkas Viktor 9. C

10. évfolyam:

I. helyezés Bódis Katalin 10. E

III. helyezés Simon Dávid 10. E

11. évfolyam:

II. helyezés Csillag Dániel II. C

III. helyezés Udvarhelyi Zoltán II. A

 

Iskolai versenyeink legjobbjai:

 

-„Jeles napok” vetélkedősorozat (nagy siker, 20 osztály részvétele; Barta Ilona, Varga Anikó)

 

1.11. D osztály (o.f.: Szabó Viktória)

2.13. F osztály (o.f.: Bischofné Pap Éva)

3.13. D osztály (o.f.: Pozsár Mária)

 

-Implom József helyesírási verseny iskolai fordulója (Widder László, Varga Anikó)

 

1.Németh Eszter 11. D (Szabó Viktória, Barta Ilona)

2.Csillag Dániel 11. C (Varga Anikó)

3.Pölhössy Norbert 12. D (Szabó Viktória)

 

 

-Kazinczy-verseny iskolai fordulója (Braun Éva)

 

2. Szopkó Ágnes Lujza 11. D (Barta Ilona)

2. Kovács Olivér 11. F (Kasza Gyuláné)

3. Bíró Norbert 12. C (Borhy Tibor)

 

-Iskolai versíró verseny (Varga Anikó, Braun Éva, Sebők Emőke, Ostorics Lászlóné, Widder László)

 

1.Szíves Márton 2/14.A  és  Biró Dávid12.D

2.Léhárt Gergely 12.F

 

- „A magyar nyelv hete” rendezvénysorozat (Pozsár Mária)

Ennek részeként volt: rajzverseny (Szepesiné Bercsényi Éva) fordítóverseny (Pozsár Mária, Varga Ilona, Seres József), játékos csapatverseny

 

 

 

Rajzverseny (Szepesiné Bercsényi Éva):

 

1. Farkas Viktor9. C

2. Garai Péter10. B

3. Fehér András9. F

 

Fordítóverseny:  

 

Német nyelv

 

1. Németh Kristóf13. F

2. Csippán Árpád 13. F

3. Martienssen Dominique9. F

 

 

Angol nyelv

 

1. Benedek Dávid 13. D és Gergely Dávid 13. D

3. Czap Balázs 10. D

 

 

Csapatverseny:

 

1. hely: 11. D (: Gacsályi Balázs, Kapocs Zoltán, Németh Eszter, Szalay Örs és Szopkó Ágnes Lujza;

magyartanár: Szabó Viktória és Barta Ilona)

 

2. hely: 12. C (magyartanár: Borhy Tibor) és 13. D

(magyartanár: Pozsár Mária)

GB DE HU