Eseménynaptár

Eseménynaptár

2016/2017-es tanév

június

június 1. csütörtök

8:00-tól Év végi vizsga – írásbeli; angol/német nyelv a 9.B,C és F osztályoknak – vizsganap

10:00 – pedagógus nap nyugdíjas pedagógusainknak

június 2. péntek

Pedagógiai nap

Tanítás nélküli munkanap

június 5. hétfő

Pünkösd – munkaszüneti nap

június 6. kedd

8:00 – 16:00 Emelt szintű érettségi dolgozatok megtekintése

12:00 A nemzeti összetartozásnapja (rádióműsor)

június 6-9.

Osztályozóvizsgák

június 7. szerda

8:00 – 16:00 Középszintű érettségi dolgozatok megtekintése

június 8-15.

Szóbeli emelt szintű érettségik

június 19-30.

Középszintű szóbeli érettségi (külön beosztás szerint)

június

OKJ-s szóbeli vizsgák (külön beosztás szerint)

június 14. szerda

12:00-ig jegylezárás

június 15. csütörtök

1-3 óra rövidítve megtartva

10:00 Osztályozó konferencia

június 16. péntek

ÚMSzKI Diákdíj pályázatának beadási határideje

június 20. kedd

Bizonyítványok leadása aláírásra

június 22. csütörtök

16:00 Beiratkozás, „nulladik” szülői értekezlet

június 26. hétfő

18:00 Tanévzáró ünnepély

június 27. kedd

17:00 Ünnepélyes oklevélosztás

június 29. csütörtök

10:00 Tanári főzés, évbúcsúztató

június 30. péntek

9:00 Záró értekezlet

Ui.: vizsgabeosztás külön vizsgarendben;

         az eseménynaptár módosulhat a BMSZC programjához igazodva

 

Eseménynaptár

2016/2017-es tanév

szeptember 1. csütörtök

 

 

9. A, 9. B/kny, 9. C/kny, 9.D, 9.F/kny, 9.G, 1/9.H

7:45 Gyülekező

8:00 Tanévnyitó ünnepély, majd 3 osztályfőnöki óra

9.B, C, F,

10. A, C, D, F, G, 2/10. H

7:45 Első tanítási nap, 3 osztályfőnöki óra

11.A, B, C, D, E, F, G

12.A, B, C, D, E, F, G

10:30 Első tanítási nap, 3 osztályfőnöki óra

Szakképző osztályok

7:45 – 3 osztályfőnöki óra

1/13.A EET-ELT-AUT

1/13.C IR

1/13.G GT

7:45 – osztályfőnöki óra, szintfelmérés

2/14. E GT

2/14.F GT

10:30 – 3 osztályfőnöki óra

2/14. A ELT

2/14. C IHT

2/14. D ELT

2/14. G GT

2/14.H IR

szeptember 2. péntek

Órarend szerinti tanítás

szeptember 2-4. péntek - vasárnap

Gólyatábor – Velence

(gólyáknak 1-3. óra megtartva, utána indulás a táborba)

szeptember 5. hétfő

Jelentkezési határidő az őszi érettségire

szeptember 12. hétfő

Új osztályok törzslapjainak leadása;

Összefüggő szakmai gyakorlat, iskolai közösségi szolgálat adminisztrálása törzslapokon és bizonyítványokban

szeptember 14. szerda

 

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:30 SZK értekezlet

17:30 Szülői értekezletek

szeptember 15-16.csütörtök-péntek

Végzős osztályok fakultatív kirándulásai

szeptember 17. szombat

Nemzeti Kulturális Örökség Napja

11:00; 14:00 Iskolánk bemutatása

szeptember 23. péntek

OKTV jelentkezési határidő

(szeptember 30-ig feltölteni)

16:00 Gólyaparti

szeptember 27-29.

Újpesti beiskolázási börze

szeptember 28. szerda

14:30 Diákközgyűlés (tanácsterem)

október 3-7.

A 9. évfolyamos osztályokban tanító tanárok osztályonkénti megbeszélése, értékelés (pontos időpont az osztályfőnökkel egyeztetve)

október 5. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete (tanácsterem)

október 6. csütörtök

11:50 Megemlékezés az aradi vértanúkról (rádióműsor)

október 7. szerda

11:50 Tűzriadó próba (tervezett)

október 10-14. hétfő- péntek

október 13. csütörtök

a felvételiig minden pénteken

9:00 Nyitott kapuk

16:30 Nyitott kapuk

9:00 pót Nyitott kapuk

október 15. szombat

Tanítási szünet

október 17. hétfő

Érettségi - emelt és középszintű írásbeli vizsgák kezdete

8:00 magyar nyelv és irodalom

14:00 szakmai előkészítő tárgyak

október 18. kedd

 

8:00 matematika

14:00 földrajz

október 19. szerda

8:00 történelem

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:00-18:00 Szülői fogadónap

október 20. csütörtök

8:00 angol nyelv

A középfokú iskolák a középfokú intézmények felvételi információs rendszerében – Hivatal által közzétett közleményben foglaltak szerint – meghatározzák tanulmányi területeiket, és rögzítik a felvételi eljárásuk rendjét tartalmazó felvételi tájékoztatójukat.

A középfokú iskoláknak, kollégiumoknak nyilvánosságra kell hozniuk a honlapjukon a felvételi tájékoztatójukat.

október 21. péntek

8:00 informatika

13:00 Megemlékezés nemzeti ünnepünkről (okt. 23.) - udvar

1-7. óra megtartva (rövidített csengetési rend)

október 24. hétfő

8:00 német nyelv

október 25. kedd

14:00 kémia

október 26. szerda

14:00 biológia

október 27. csütörtök

14:00 fizika

november 2-4. (szünet előtti utolsó tanítási nap: okt. 28. péntek; szünet utáni első tanítási nap: nov. 7. hétfő)

Őszi szünet

november 7. hétfő

Véradás - tervezett

14:00 OKTV Történelem

november 9. szerda

14:00 OKTV Informatika II.

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete (tanácsterem)

15:00 Angolverseny (általános iskolásoknak)

november 10-14.

Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák

november 11. péntek

11:50 A magyar nyelv napja (rádióműsor)

november 14. hétfő

14:00 OKTV Angol nyelv

november 15. kedd

14:00 OKTV Matematika

15:00 Készségfejlesztő foglalkozás – felkészítés a felvételire 8. osztályosoknak (a 8 alkalmas képességfejlesztő tanfolyam első napja)

november 16. szerda

15:00 Iskolai szavalóverseny (könyvtár)

15:00 Természettudományos verseny általános iskolásoknak – szóbeli forduló

november 17. csütörtök

14:00   OKTV Fizika

15:00 „Akadémikusok” – koszorúzás

november 21-25.

Középszintű szóbeli érettségi vizsgák

november 23. szerda

14:00 OKTV Informatika I.

16:00-18:00 Szülői fogadónap

18:00 SZK értekezlet (tanácsterem)

november 25. szombat

OKM és célnyelvi mérés adatrögzítésének befejezése.

november 28. hétfő

14:00 OKTV Német nyelv

november 30. szerda

14:00 Német kisjelenetíró verseny(könyvtár)

15:00 DÖK-gyűlés (tanácsterem)

december 7. szerda

13:40-től Szalagavató táncpróba  a Szigeti József Általános Iskolában külön beosztás szerint - tervezett

december 9. péntek

Jelentkezési határidő a központi írásbeli felvételi vizsgára (8. oszt.)

Szalagavató bál (Jégpalota)

december 14. szerda

15:00 Angol nyelvű szavalóverseny (kerületi verseny helyi fordulója a könyvtárban)

Feladatlapigényt jelenteni (8.-osok felvételije)

december 16. péntek

14:30 Próbanyelvvizsga

december 21. szerda

1-4 óra megtartva, rövidített csengetési rend

11:00 Dolgozói óévbúcsúztató

Téli szünet előtti utolsó tanítási nap

december 22. – január 2. (szünet előtti utolsó tanítási nap dec. 21. szerda, szünet utáni első tanítási nap jan. 3. kedd)

Téli szünet

január 4. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

január 9.- április 30 .

A tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata

(NETFIT – adatfeltöltés: június 1-ig)

január 19. csütörtök

12:00-ig jegylezárás

január 20. péntek

A tanítási év első félévének vége

1-7. óra megtartva, rövidített csengetési rend

11:50 A magyar kultúra napja (rádióműsor)

13:30 osztályozó konferencia

január 21. szombat

10:00 Központi írásbeli felvételi vizsga (8. oszt.)

január 26. csütörtök

14:00 Pót központi felvételi vizsga (8. oszt.)

január 27. péntek

Félévi értesítők kiosztásának utolsó napja

16:00 Táncház (táncvizsga)

február 1. szerda

Rövidített csengetési rend (1-8. óra)

14:15 Félévi nevelési értekezlet

február 9. csütörtök

A Hivatal által meghatározott módon értesíteni a 8. osztályosokat az írásbeli eredményéről.

február 15. szerda

Jelentkezési határidő az érettségi vizsgára, OKJ-s vizsgára és a felsőfokú továbbtanulásra

Az általános iskola továbbítja a tanulói jelentkezési lapokat a középfokú iskoláknak.

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:30 SZK értekezlet

17:30 Szülői értekezletek

február 23. csütörtök

Szóbeli felvételi vizsga (8.oszt.)

Tanítás nélküli munkanap

február 24. péntek

11:50 Megemlékezés a kommunizmus diktatúrájának áldozatairól (rádióműsor)

március 1. szerda

14:30 Második (pót) szóbeli felvételi vizsga (8.oszt.)

március 6. hétfő

Véradás (tervezett)

március 8. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

március 10. péntek

A középfokú iskola eddig az időpontig nyilvánosságra hozza a jelentkezők felvételi jegyzékét.

március 14. kedd

13:00 Megemlékezés nemzeti ünnepünkről

(március 15.) - udvar

1-7. óra megtartva, rövidített csengetési rend

14:15 Nevelési értekezlet

16:00-18:00 Szülői fogadónap

március 16-17.

A tanulói adatlapok módosításának lehetősége az általános iskolában.

március 23. csütörtök

A Hivatal elektronikus formában megküldi a középfokú iskoláknak a hozzájuk jelentkezettek listáját ABC sorrendben.

április 4. kedd

A Hivatal a módosító tanulói adatlapok alapján kiegészíti a jelentkezettek listáját.

április 5. szerda

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

április 7. péntek

A középfokú iskola igazgatója az ideiglenes felvételi rangsort – a Hivatal által meghatározott módon – megküldi a Hivatalnak.

április 13-18. (szünet előtti utolsó tanítási nap április 12. szerda, szünet utáni első tanítási nap április 19. szerda)

Tavaszi szünet

április 11. kedd

11:50 A költészet napja (rádióműsor)

15:00 Hatágú síp szavalóverseny (tanácsterem)

április 19. szerda

A Hivatal kialakítja a végeredményt az igazgatói döntések és tanulói adatlapok egyeztetése alapján, és elküldi azt a középfokú iskoláknak (egyeztetett felvételi jegyzék).

11:50 Megemlékezés a holocaust áldozatairól (rádióműsor)

április 21. péntek

„Szakmák éjszakája”

április 24. hétfő

Véradás (tervezett)

április 25. kedd

1-3. óra megtartva, rövidített csengetési rend

9:15-től Diáknap (ebéd rendelve a diákoknak)

április 26. szerda

A felvételt hirdető középfokú iskolák megküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a jelentkezőknek és az általános iskoláknak.

15:00 Osztályfőnökök értekezlete

16:00-18:00 Szülői fogadónap 9-10-11. évf.

május 1. hétfő

Munkaszüneti nap

május 3. szerda

12:00-ig jegylezárás a végzős osztályokban

14:30 Munkaközösség-vezetők értekezlete

május 4. csütörtök

14:30 Osztályozó konferencia a végzős osztályoknak

május 5. péntek

16:00 Ballagás, végzősök utolsó tanítási napja

május 8. hétfő

 

Emelt és középszintű írásbeli érettségik kezdete

8:00 magyar (nincs tanítás)

május 8 – 19.

Rendkívüli felvételi eljárást kell tartani, ha az általános felvételi eljárás keretében a felvehető létszám 90%-ánál kevesebb tanulót vettek fel.

május 9. kedd

8:00 matematika (nincs tanítás)

május 10. szerda

8:00 történelem

Vizsganap; Múzeumi nap

május 11. csütörtök

8:00 angol nyelv

május 12. péntek

8:00 német nyelv

május 11-12.

Tanulmányi kirándulások

május 15. hétfő

8:00 informatika emelt szint

május 16. kedd

8:00 biológia

május 17. szerda

8:00 ágazati és ágazaton kívüli szakmai vizsgatárgyak emelt szint

május 18. csütörtök

8:00 informatika közép

május 19. péntek

 

8:00 kémia

14:00 földrajz

május 22. hétfő

8:00 fizika

május 19. péntek

Végzősök bizonyítványainak leadása aláírásra

május

OKJ-s írásbeli vizsgák !!!!!

május 24. szerda

Országos kompetenciamérés a 10. évfolyamon

(10.A, 9.B, C, 10.D, 9.F, 10.G, 2/10.H)

Vizsganap

 

 

június 2. péntek

11:50 A nemzeti összetartozásnapja (rádióműsor)

Pedagógusnap

június 5. hétfő

Pünkösd – munkaszüneti nap

június 8-15.

Szóbeli emelt szintű érettségik

június 19-30.

Középszintű szóbeli érettségi (külön beosztás szerint)

június

OKJ-s szóbeli vizsgák (külön beosztás szerint)

június 14. szerda

12:00-ig jegylezárás

június 15. csütörtök

1-3 óra rövidítve megtartva

10:00 Osztályozó konferencia

Célnyelvi mérés adatrögzítésének lezárása.

június 20. kedd

Bizonyítványok leadása aláírásra

június 22. csütörtök

16:00 Beiratkozás, „nulladik” szülői értekezlet

június 26. hétfő

18:00 Tanévzáró ünnepély

június 27. kedd

17:00 Ünnepélyes oklevélosztás

június 29. csütörtök

10:00 Tanári főzés, évbúcsúztató

június 30. péntek

9:00 Záró értekezlet

Ui.: vizsgabeosztás külön vizsgarendben;

az eseménynaptár módosulhat a BMSZC programjához igazodva

 

 

GB DE HU