Német versenyek

2012/13-as tanév:

A NÉMET NYELVI MUNKAKÖZÖSSÉG által szervezett versenyek eredményei a 2012/2013. tanévben

Német nyelvi és civilizáció verseny(országos)      2013.01.08.

O.  / M. hely       Név                                                        Évfolyam                             Pont      Felkészítő tanár neve

10                         1             Mayer Martin                                   11.                         87.5      Soósné Varga Lia

32                         2             Martienssen Dominiq                   11.                         69.5      Soósné Varga Lia

39                         3             Meixner Richárd                             13.                         68          Soósné Varga Lia

53                         4             Bari Viktor                                          13.                         62.5      Soósné Varga Lia

63                         5             Fedor Tibor                                         12.                         61          Batóné Schulcz Ágnes

72                         6             Oláh Zsuzsanna                               13.                         55.25    Soósné Varga Lia

97                         7             Telegdi Fábián                                   11.                         48.75    Soósné Varga Lia

123                       8             Boldogh Bence                                 12.                        42.5      Batóné Schulcz Ágnes

183                       9             Tímár Bence                                       11.                         36.25    Soósné Varga Lia


Német nyelvi vers-és prózamondó iskolai verseny

2013.január 30.

 

I. kategória:  9-10. évfolyam

1.      Szabó Péter                           9.F

2.      Ventura Bence                       9.F

3.      Nagy-György Botond             10.C

4.      Kovács Norbert                      9.F

5.        Piovarcs Erik                                      9.F

 6.        Gyurkovics Péter                               10.C

           Hujber Lajos                                            9.F

 

II. kategória:   11-12-13. évfolyam

1.      Heim Vendel                           12.F

          Oláh Zsuzsanna                    13.F

2.      Fedor Tibor                             12.F

3.      Martienssen Dominique      11.F

4.      Jámbor Tibor                          13.F


Német nyelvi vers-és prózamondó verseny

Kerületi verseny 2013.február 12.

 

I. kategória:  9-10. évfolyam

Vers

5.hely: Ventura Bence         9.F

 

II. kategória:   11-12-13. évfolyam

1.hely: Martienssen Dominique                 11.F

  2.hely: Fedor Tibor                                        12.F

   3.hely: Heim Vendel                                       12.F

 

Próza

1.hely: Oláh Zsuzsanna                               13.F

Pázmány Bölcs-Ész  országos tanulmányi verseny

A díjazottak

 

Germanisztika

1. helyezés: Oláh Zsuzsanna, Meixner Richárd, Abbas Gábor (Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakközépiskola, Budapest)

2. helyezés: Mayer Martin, Telegdi Fábián, Tímár Bence (Újpesti Két Tanítási Nyelvű Műszaki Szakközépiskola, Budapest)

  

„Tiroli ötös” országos országismerei versenyen iskolánk cspata, melynek tagjai: Pataky Sándor, Mayer Martin, Tímár Bence, Pifku Arnold, Telegdi Fábián, Martienssen Dominik, (és a 11.F osztály tanulói) az 5 forduló során igényes munkát adtak be és kiemelkedő, példaértékű megoldást töltöttek fel.


2011/12-es tanév:


Országos versenyek:

Német nyelvi és civilizációs verseny

     

Végeredmény:                                        megyei                        országos helyezés

    

6. kategória    Mayer Martin                         1.                                1.

 

Bari Viktor                             2.                                16.

 

Martienssen Dominique          3.                                21.

 

                       Oláh Zsuzsanna                      4.                                53.

 

                       Telegdi Fábián                        6.                                88.

 

  Nagy Tamás                         9.                              297.     

 

Fővárosi versenyek:

Német nyelvi vers- és prózamondó verseny

 

Végeredmény                                         kerületi            fővárosi helyezés

 

I. kategória:  9-10. évfolyam

Martiensen Dominique                                  1.                                különdíj

Telegdi Fábián                                              4.

 

II. kategória:   11-12/13. évfolyam

Kovács Dániel                                               4.

Oláh Zsuzsanna                                             2.

Heim Vendel                                                  3.

Forgó Dávid                                                  5.        

                       

Rejtelmes élet  - német nyelvű kreatívíró-verseny

 

1. csapat: Oláh Zsuzsa, Bari Viktor, Fülöp Péter                             2. hely

2. csapat: Mayer Martin, Fehér András Szücs Balázs                     7. hely

3. csapat: Pataky Sándor, Martiennsen D., Telegdi Fábián              8. hely

 

Német nyelvű képregényíró verseny (csapat)

 

Kékesi Dániel, Szűcs Viktor, Varga Benjamin                                 6. hely

 

„Gewinne einen Sprachkurs”pályázat (10-12. évfolyam)

 

1. Telegdi Fábián  háromhetes intenzív nyelvtanfolyam egy  németországi GOETHE Intézetben

2. Martienssen Dominique    

3. Tímár Bence

 

2010/11-es tanév:

Országos versenyek:

Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny:

  • 6. hely: Németh Kristóf

Német nyelvi és civilizációs verseny:

 Kategória

 Név

 megyei

 országos

 3.kategória

 Szopkó Ágnes Lujza

1. hely

165. hely

 6.kategória

 Németh Kristóf

1. hely

1. hely

 Smáler Viktor

2. hely

19. hely

 Csippán Árpád

3. hely

49. hely

 Oláh Zsuzsanna

5. hely

135. hely

 Kubesch Viktor

7. hely

205. hely

 

 Fővárosi versenyek:

Német nyelvi szövegértési és szövegalkotási verseny (11. évfolyam)  az FPPTI-ben:

Az 1. forduló eredménye alapján továbbjutottak:

1. kategória:    Szopkó Ágnes Lujza  98% (54pont)

2. kategória     Nagy Tamás                98% (49pont)

Kiss Viktor                 94% (47pont)            

 

A 2. forduló  végeredménye:

1. kategória     Szopkó Ágnes Lujza  4. hely 

2. kategória     Nagy Tamás               7. hely 

 

 Német nyelvi vers- és prózamondó verseny:

Kategória

Név

iskolai

kerületi

fővárosi

I. kategória:  9-10. évfolyam

Pifku Arnold

1

2

-

Martiensen Dominique  

1

1

-

Telegdi Fábián

2

-

5

Heim Vendel

3

1

-

Fedor Tibor

4

-

5

Ádám Róbert

5

-

-

Fehér András

6

4

-

II. kategória:   11-12/13. évfolyam

Csippán Árpád

1

2

-

Oláh Zsuzsanna

2

-

-

Kovács Dániel

3

4

-

 

 „Gewinne einen Sprachkurs”- pályázat (10-12.évfolyam):

  • 1. hely: Oláh Zsuzsanna - háromhetes intenzív nyelvtanfolyam egy németországi GOETHE Intézetben!!!!!
  • 2. hely: Kovács Dávid
  • 3. hely: Boldogh Bence

 

2009/10-es tanév:

OKTV:

6.hely: Németh Kristóf 13.F

 

Német nyelvi és civilizáció verseny (országos):

 Ketegória  Név  Megyei  Országos
 3.kategória  Szopkó Ágnes Lujza(11.D) 1. hely 165. hely
 6.kategória  Németh Kristóf(13.F) 1. hely 1. hely
 Smáler Viktor(13.F)  2. hely 19. hely
 Csippán Árpád(13.F) 3. hely 49. hely
 Oláh Zsuzsanna(11.F) 5. hely 135. hely
 Kubesch Viktor(11.F) 7. hely 205. hely

 

 

Német nyelvi szövegértési és szövegalkotási verseny (11. évfolyam)  az FPPTI-ben:

Az 1.forduló eredménye alapján továbbjutottak:

1.kategória

Szopkó Ágnes Lujza(11.D)98% (54pont)

2.kategória

Nagy Tamás(11.F)98%(49pont)

Kiss Viktor(11.F)94%(47pont)

 

A 2.forduló  végeredménye:

1.kategória 

Szopkó Ágnes Lujza(11.D)4.hely 

2.kategória 

Nagy Tamás (11.F)7.hely 

 

Német nyelvi vers-és prózamondó verseny:

 

Kategória Név Osztály Iskolai Kerületi Fővárosi
I. kategória:  9-10. évfolyam Pifku Arnold 9.F 1 2 -
Martiensen Dominique   9.F 1 1 -
Telegdi Fábián 9.F 2 - 5
Heim Vendel 10.F 3 1 -
Fedor Tibor 10.F 4 - 5
Ádám Róbert 9.F 5 - -
Fehér András 9.F 6 4 -
II. kategória:   11-12/13. évfolyam Csippán Árpád 13.F 1 2 -
Oláh Zsuzsanna 11.F 2 - -
Kovács Dániel 12.F 3 4 -

 

„Gewinne einen Sprachkurs”pályázat (10-12.évfolyam):

1. hely: Oláh Zsuzsanna 11.F  - 3 hetes intenzív nyelvtanfolyam egy németországi GOETHE Intézetben!!!!!

2. hely: Kovács Dávid 12.F

3. hely: Boldogh Bence 10.F

 

Német nyelvi műfordító verseny (iskolai):

1. Németh Kristóf 13.F

2. Csippán Árpád 13.F

3. Martienssen Dominique9.F

4. Pifku Arnold9.F

5. Tímár Bence9.F

6. Oláh Zsuzsanna11.F

 

 

GB DE HU