Az Implom József középiskolai helyesírási verseny budapesti fordulóján iskolánkból két tanuló vett részt az alábbi eredménnyel:
Fónad Alexandra 1/9.H 3. hely a szakiskolások között ( így ő részt vehet a gyulai országos döntőn) (felkészítő tanára: Kovács Éva)
Jóna Sándor 13.D 4. hely a szakközépiskolások között /felkészítő tanára: Widder László/
Szívből gratulálunk mindannyiuknak!!!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Az idei iskolai Kazinczy-verseny végeredménye
I. Horváth Richárd 13.C
II. Pelyvás Máté 13.D
III. Schlossinger Dániel 9.A, Sági Márton 9.C/kny
IV. Rácz Frank 9.F
V. Mészáros Dávid 13.D
VI. Lajos Máté 9.F
A további hat versenyzőnek (1 fő – 9.A, 1 fő – 9.C/kny, 1 fő – 9.F, 3 fő – 13.D) is szívből gratulálunk.
Iskolánkat a budapesti fordulón az első két helyezett képviseli.
Jövőre Veletek (és másokkal is) Ugyanitt!!! RENDEZŐSÉG
Perjés Krisztián
10.F osztályos tanuló
a Babits Mihály Gimnázium szavalóversenyén
az I. helyen végzett
Felkészítő tanár: Barta Ilona
Köszönjük szépen!
Gratulálunk! J
2014/15-ös tanév
Iskolánk büszkesége Ókéri Márk, aki az iskolai, kerületi,
észak-pesti szavalóversenyeken mindig előkelő helyen végez.
Eredményei a 2014/15-ös tanévben:
- Babits Mihály Gimnázium szavalóversenye: 3. helyezés
- Kozma Lajos Faipari Szakközépiskola szavalóversenye: 2. helyezés
- Könyves Kálmán Gimnázium szavalóversenye: 1. helyezés
- UMSZKI Hatágú síp szavalóversenye: 3. helyezés
Felkészítő tanár: Kovács Éva
Köszönjük szépen!
Gratulálunk! J
Csorba Marcell szakiskolai tanulónk részt vett az Implom József Helyesírási verseny gyulai országos döntőjében, ahol 6. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Widder László
2013/14-es tanév
Csorba Marcell szakiskolai tanulónk részt vett az Implom József Helyesírási verseny gyulai országos döntőjében, ahol 7. helyezést ért el.
Felkészítő tanára: Widder László
2012/13-as tanév
Országos versenyek:
Az Édes Anyanyelvünk verseny országos döntőjébe jutott: Berecz Szilvia (12.C) és Gerőfy Márton (11.B).
Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjébe jutott: Németh Eszter (13.D) és Farkas Csaba (1/9.G).
A Kazinczy-verseny országos döntőjébe jutott: Horváth Richárd (10.C), és különdíjban részesült.
2011/12-es tanév
Országos versenyek:
- „Édes anyanyelvünk” verseny
országos döntő: Berecz Szilvia
- Implom József helyesírási verseny
országos döntő: Németh Eszter
- Kazinczy-verseny
országos döntő: Németh Eszter
2010/11-es tanév
Országos versenyek:
- „Édes anyanyelvünk” verseny országos döntő: Berecz Szilvia
- Implom József helyesírási verseny országos döntő: Németh Eszter
- Kazinczy-verseny országos döntő: Szopkó Ágnes Lujza
Tantárgyunkban évente három országos versenyt rendeznek, az idei 2009/10-es tanévben mindháromban országos döntőbe jutottunk.
Az „Édes anyanyelvünk” verseny országos döntőjébe jutott Berecz Szilvia 10.C (felkészítő tanár: Kovács Éva).
Az Implom József helyesírási verseny országos döntőjébe jutott Németh Eszter 11.D (felkészítő tanár: Szabó Viktória és Barta Ilona).
A Kazinczy-verseny országos döntőjébe jutott Szopkó Ágnes Lujza 11.D (felkészítő tanár: Barta Ilona, Braun Éva, Seres József).
A Babits Mihály Gimnázium szavalóversenyén Fedor Tibor képviselte iskolánkat (felkészítő tanár: Barta Ilona)
A kerületi népdaléneklési versenyen és népdaléneklési gálán részt vettünk, ill. veszünk (Prófusz Magdolna).
A Károlyi István Gimnázium rajzversenyén elért eredményeink (Szepesiné Bercsényi Éva):
9. évfolyam:
III. helyezés Farkas Viktor 9. C
10. évfolyam:
I. helyezés Bódis Katalin 10. E
III. helyezés Simon Dávid 10. E
11. évfolyam:
II. helyezés Csillag Dániel II. C
III. helyezés Udvarhelyi Zoltán II. A
Iskolai versenyeink legjobbjai:
-„Jeles napok” vetélkedősorozat (nagy siker, 20 osztály részvétele; Barta Ilona, Varga Anikó)
1.11. D osztály (o.f.: Szabó Viktória)
2.13. F osztály (o.f.: Bischofné Pap Éva)
3.13. D osztály (o.f.: Pozsár Mária)
-Implom József helyesírási verseny iskolai fordulója (Widder László, Varga Anikó)
1.Németh Eszter 11. D (Szabó Viktória, Barta Ilona)
2.Csillag Dániel 11. C (Varga Anikó)
3.Pölhössy Norbert 12. D (Szabó Viktória)
-Kazinczy-verseny iskolai fordulója (Braun Éva)
1. Szopkó Ágnes Lujza 11. D (Barta Ilona)
2. Kovács Olivér 11. F (Kasza Gyuláné)
3. Bíró Norbert 12. C (Borhy Tibor)
-Iskolai versíró verseny (Varga Anikó, Braun Éva, Sebők Emőke, Ostorics Lászlóné, Widder László)
1.Szíves Márton 2/14.A és Biró Dávid12.D
2.Léhárt Gergely 12.F
- „A magyar nyelv hete” rendezvénysorozat (Pozsár Mária)
Ennek részeként volt: rajzverseny (Szepesiné Bercsényi Éva) fordítóverseny (Pozsár Mária, Varga Ilona, Seres József), játékos csapatverseny
Rajzverseny (Szepesiné Bercsényi Éva):
1. Farkas Viktor9. C
2. Garai Péter10. B
3. Fehér András9. F
Fordítóverseny:
Német nyelv
1. Németh Kristóf13. F
2. Csippán Árpád 13. F
3. Martienssen Dominique9. F
Angol nyelv
1. Benedek Dávid 13. D és Gergely Dávid 13. D
3. Czap Balázs 10. D
Csapatverseny:
1. hely: 11. D (: Gacsályi Balázs, Kapocs Zoltán, Németh Eszter, Szalay Örs és Szopkó Ágnes Lujza;
magyartanár: Szabó Viktória és Barta Ilona)
2. hely: 12. C (magyartanár: Borhy Tibor) és 13. D
(magyartanár: Pozsár Mária)
- 1
- 2